View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 18:43:29
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Sunt motivata sa slabesc!

Adriana, e ok branza mamei tale, mai intrebi? dealtfel daca poti lua acolo cate ceva din Romania, gen ceapa, care tine o vreme, fasole, grau, nuci, mere... ar fi ideal.
Pentru lactatele din comert ar fi intr-adevar o alternativa buna laptele de soia, plus ca s-ar putea sa ai si ceva gen iaurt, vezi doar sa nu aiba zahar ca nu mai e ok, tofu in diferite forme dar cauta sa nu aiba prea multe E-uri (e de preferat unul mai sarat decat unul cu alti conservanti). De efectul placebo nu prea cred cand e vorba de hormoni, iar in domeniul lactatelor se pare ca branzeturile de capra sunt ok, doar ca fiind atat de scumpe sunt prohibitive - nu cumva sunt asa de scumpe pentru ca nu se intervine asa de mult
Fructe si legume - mananca-le cu prioritate pe cele despre care se spune ca nu au asa de multe interventii umane: am inteles ca avocado, mango, Ananas, Asparagus, Banane , Broccoli , Conopida , Kiwi , Papaya , Porumb dulce si Mazarea la pungi/pachet nu au chiar multe ingrasaminte cum au: Ardei gras/capia, Cartofi, Cirese, Mere, Nectarine, Piersici , Pere, Struguri(import), Telina , Spanac - bineinteles ca totul e relativ iar salata verde e una din cele mai ciudate cand e vorba de interventii
cu magazinul turcesc e super, atat cascavalul cat si branza sunt bune, in timp vei gasi si altele, ai nevoie de variatie in meniuri.
Si ca veni vorba, meniul tau e asa de multa vreme? Mananci tare putin... esti sigura ca ai macar 1200 de calorii pe zi?
Multa sanatate si ai grija de tine
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat