Subiect: Greutatea ideala
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 13 aug 2011, 20:50:24
RedOnion's Avatar
RedOnion RedOnion este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Greutatea ideala

Citat:
Anterior postat de Morgot Vezi mesajul
Le iau pe rand:
- am constitututie robusta, presupun ca si oasele mele sunt mai grele
- consum sare, cam in exces
- beau multa apa, aprox 2 litri in timpul serviciului
- Grăsime corporală (estimată): 19% (valoare normala, te incadrezi in categoria constitutie acceptabila)
- fac sport cat pot de mult, la lucru merg pe bicicleta, macar 2 seri pe saptamana fac antrenament cardiac 45 de minute, in weekend ture pe bicicleta de 3-4 ore.

Totusi, am facut un test de grasime corporala (la un cort pe strada), si mi-au spus ca procentul de grasime din corp e 27%.
Si ca ar trebui sa slabesc 14 kg!!!
Si eu am patit de multe ori sa-mi dea procent mai mare de grasime aparatzelele alea de prin farmacii sau corturi, de care trebuie sa strangi cu mainile de niste suporti Ma refer fata de calculatorul de pe site-uri cum este si acesta atasat acestui forum. Cred ca se poate stabili mai bine procentul de grasime masurand portiuni din corp decat cine stie ce masoara acei senzori 19% e chiar foarte ok, felicitari Probabil ca excesul de kg e mai degraba apa retinuta in corp, daca renunti treptat la sare o sa o elimini
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
Răspuns cu citat