View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 19:39:34
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Par cu varfuri arse!

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Nu stiu ce sfat sa-ti dau, eu am patit cam ca tine...si mai rau insa, mi-au ars parul la coafor in Ro. acum multi ani...pana la radacina. Am vrut sa-mi faca un permanent foarte usor (primul si ultimul din viata mea)...si a iesit gen Tina Turner...coama de leu, ceva ingrozitor umflat pe toate partile, supraetajat, imi facea capul de 3 ori mai mare. De atunci nu am mai pus piciorul intr-un salon romanesc. A trebuit sa ma tot tund numarul 2 timp de cateva luni pana s-a regenerat parul.

(am incercat si eu uleiuri si solutii din strainatate dar nu a ajutat nimic, aratam ca o matura...pana nu m-am tuns nu s-a rezolvat treaba).

Succes!
Am patit si eu asa ceva
Groaznic... am ramas socata cand mi-am vazut parul.

Am facut la fel,... tuns... m-am dat pe mana unui hair-stylist care, ca sa nu ma "cioparteasca" de tot, a inventat ceva futurist - par foarte scurt alternat cu par putin mai lung.... Sincer, nu mi-a placut, dar decat cu o matura in cap, am rezistat asa pana mi-a crescut la loc.

Nu mai repet experienta permanentului...

Si ca sa ajut pe AnnaIulia... conteaza cat de tare este ars. Daca nu il poti pieptana nici dupa ce te dai cu balsam, atunci nu prea ai ce face, decat sa te tunzi.
Incearca masti naturale... nu mai are nevoie acum de "chimie", poate-poate se va imbunatati situtatia.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat