View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 12:12:09
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)

Citat:
Anterior postat de adrianapop78 Vezi mesajul
Multumesc pentru sfaturi eu azi dimineata am mancat o salata de legume am baut un ceai verde si acum la ora 12 48 am mancat 3 felii de paine cu zacusca.simt ca inca imi este foame.Dar ma abtin sincer gata nu mai mananc pana seara .La ce ora sa mananc seara?
M ati intrebat ce sport mai fac ?Ei bine de o luna merg cu bicicleta in fiecare zi inainte am alergat in fiecare zi si mai am facut un pic de sala dar nu m am tinut pentru ca nu eram hotarata dar acum sunt hotarata sa imi schimb si alimentatia.Eventual pot sa pun o poza sa vedeti cum arat de aratat eu zic ca mi am format un corp armonios dar siner imi doresc mai mult.Sa va spun avantajele mersului pe bicicleta
-dormi ca leganata
-bataile inimii sunt tot mai line
-imaginatia se dezvolta mai repede
-si un avantaj personal
e ca in fiecare zi ma presc sub un nuc si mananc vreo 5 nuci si ma simt ca in copilarie ca uit de toate grijile.Va pup
salutare!!!
nu trebuie sa te abti pana deseara!poti sa ai 3 mese pe zi +2 gustari!!!!la gustare poti sa servesti fructe,nuci,migdale(f. sanatoase)
in legatura cu ora la care servesti ultima masa ,depinde de fiecare ,eu iau cina si la 21.00 si la 22.00,dar e bine sa fie cu 3 ore inainte de culcare! asa stiu eu!!!(multa lume va zice:uite si la asta manca la 22.00,dar atunci pot si eu de copiii astia ai mei )
asteptam poza!sunt sigura ca arati foarte bine!!!
o zi minunata!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]