View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 14:56:00
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: jurnal cris210580...I LOVE RINA

Citat:
Anterior postat de cris210580 Vezi mesajul
BUNA,eu sunt Cristina si ma bucur enorm ca am descoperit acest site....am 31 de ani si doi copii.Dupa cele doua sarcini am ramas cu vreo 10-15 kg in plus si acum m-am hotarat sa le dau jos
acest site este nemaipomenit iar fetele de pe forumul rina90 sunt super dragute si te ajuta cu orice sfat ai nevoie...dar nu numai atat te si incurajeaza si sustin moral ceea ce e foarte impotant intro dieta.
ma bucur ca am inceput dieta rina90 eu cred ca e ideala pt mine si cu putina vointa o sa reusesc...deja am topit 3 kg si la urmatorul cantar(luni)sper sa mai fi topit macar cateva sute de grame.
va pup si va astept in casuta mea...va astept cu o cafelutaaa bunaaaa si cu un fruct
Citat:
Anterior postat de cris210580 Vezi mesajul
ooooo....multam mult de flori..sunt preferatele mele....cu sportul e ok zic eu,bag in fiecare zi la stepper,abdomene,ex fizice de tot felul dans,plus ca urc scarile in casa creca de 100 de ori cu baiatul in brate
salutare!
bine te-am gasit!
deoarece dieta iti este stabilita si cu sportul stai foarte bine ,nu imi ramane decat sa iti urez multa multa bafta!

ps:sa creasca copii mari ,sa fie sanatosi si cuminti(eu am 2 baieti , unul de 2 ani si 10 luni si un bebe mic de 8 luni!)
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]