View Single Post
  #501 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 13:29:07
Adrianaa's Avatar
Adrianaa Adrianaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ylla - Imi doresc sa slabesc sanatos!!!

Citat:
Anterior postat de ylla Vezi mesajul
Buna dragele mele..ce faceti?? Ieri ceream info despre indulcitorul cumparat ca sa vad azi ca nu are calorii..sper sa fie ok ...am pus sa imi fac un mic cheesecake..si la pranz o sa pap putina fasole . ..in rest sunt ok ..Voi??
Ma bucur ca esti bine. Eu am ajuns de la scoala si am papat,acum ma bag la citit .
Cred ca nu are calorii indulcitorul,daca are sigur sunt putine dar or sa iti raspunda fetele pricepute la intrebarea asta ca eu stiu doar sa imi dau cu parerea... nu sunt sigura de nimic.
Mm,yummy,buna prajitura,am facut ieri ceva de genul mai mult o improvizatie. Nu prea stiu sa gatesc si cand ajung din greseala prin bucatarie improvizez totul (sunt un dezastru in zona aceea a casei).

Mi-e foarte lene azi,nu cred ca imi fac ora de sport .. cel putin la ora asta nu sunt buna de nimic. Daca nu reusesc sa ma mobilizez ma gandeam sa dansez vreo 2 ore ca ard tot atatea calorii ca la tae-bo.
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Adrianaa; 29 mar 2011 at 13:32:14.