View Single Post
  #503 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 16:50:52
Andra D's Avatar
Andra D Andra D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 feb 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 162cm, 49.1kg
Mesaje: 2.398
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de lizica Vezi mesajul
Salut fetelor, eu va citesc in fiecare zi dar n-am noutati... tot 63 kg, tot acelasi lucru. Si mie imi place sa-mi beau cafeaua cu voi
Am renuntat la masa de pranz cu colegii si imi aduc cate un mar pentru ora 10-11 si cate un iaurt cu fulgi de porumb pentru pranz. De cateva zile m-am fortat sa mananc dimineata inainte de cafea, si pana acum am reusit. Si mai mananc o data acasa pe la 5 cand ajung, si cam gata cu mancarea. Adica mananc la 5-6 pana ma satur, si atunci nu imi mai e foame mai tarziu. Sper ca asa sa functioneze. Si ma gandesc ca daca am renuntat la pranzul cu fel 1 si 2 s-ar zice ca e o dieta hipocalorica (doar mananc mai putin decat mancam).
Asta inseamna
mic dejun normal (o felie mare de paine cu ceva (unt, zacusca, pateu) apoi cafea fara zahar dar cu putin lapte
un fruct sau doua pe la 10
un iaurt cu fulgi pe la 1
un pranz-cina normal (supa + fel 2, cu putina paine daca e cazul sau chiar fara paine) pe la 5-5.30
restul serii ceva fructe si ceai...

e ok? va suna sanatos asa? m-am gandit sa imi acord 2-3 saptamani asa. daca nu se schimba nimic, ma apuc de rina cu toate ca am mai tinut-o o data si mi s-a parut greu de tinut. adica organismul meu are nevoie si de proteine, si de carbohodrati, si de fructe ca sa functioneze normal.

si mai voiam sa va zic ca am reusit de vreo 2 saptamani sa traiesc fara nici un pic de zahar (nu mai simt nevoie de ciocolata, zahar. praji... ) sper sa ma tina

Si sper ca asa sa functioneze. Imi doresc tare sa slabesc putin, dar se pare ca nu am atata determinare cat sa fac mancare conform unei diete stricte. Va admir pe voi ca reusiti.


bafta fetelor care au examene
draga mea, e bine ca incerci sa iei micul dejun..e sanatos ma bucur

dar.. la tine masa cea mai consistenta e la cina.. ceea ce nu e tocmai ok.. la cina ar trebui sa ai masa cea mai usoara (de-aia nu ti-e tie foame dupa 5, ca mananci f bine atunci).

poti incerca sa vezi ce se intampla.
eu personal as opta la pranzul cu colegii (atunci sa fie masa mai copioasa) si la cina doar o supa, salata, legume fierte..
__________________
I am everything I want. Because I believe I can. It's all about believing.