Subiect: Jurnal porumbita
View Single Post
  #504 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 10:30:53
Alexandra Andreea's Avatar
Alexandra Andreea Alexandra Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal porumbita

Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul
Cealalta este o poveste legata de "ajustari"...
La varsta de 27 ani eu am trecut printr-o experienta mai putin obisnuita , si anume am obtat sa fac o operatie estetica la sani ....de micsorare ....
De cand ma stiu am avut sanii destul de mari ...iar dupa cele doua nasteri , lasand la o parte faptul ca nu am putut sa imi alaptez copii ...s-au ingreunat , s-au marit si mai tare si s-au lasat ......aveam o problema destul de grava ...din punct de vedere medical in primul rand ....erau f grei si apasau pe coloana tota greutatea ....atunci un medic f bun ..profesor extraordinar om ...mi-a spus ca ma va opera el ...si imi va micsora sanii .....Eram slaba si cu niste sani imensi ...poate multe spun ca isi doresc sa fie asa ...dar din experienta mea ...este destul de traumatizant .....ajunsese-m sa fiu foarte complexata ...ma cocosam sa ascund asta ...purtam haine largute ...si aveam o problema ingrozitoare cu sutienele pe care le cuseam in parti ...deoarece la cupe mari ..aveau si circumferinta mare ......asa ca m-am decis sa fac aceasta operatie care mi-a schimbat viata ....
Super!! E bine ca ai avut curaj, si ca ai gasit doctorul potivit pentru interventie! Banuiesc ca acum ii ai mai mici , si te poti misca altfel!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]