View Single Post
  #505 (permalink)  
Vechi 27 ian 2011, 23:43:38
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de ayssa Vezi mesajul
Slabuta imi cer scuze ca te bazai din nou... Am o intrebare legata de concursul de Pasti. Imi poti explica te rog cum se acorda punctele pentru kg slabite. Trebuie sa slabim toate sau primim punct daca unele slabesc si altele nu? Ce inseamna kg pierdute de echipa? M-a derutat o postare legata de kg pierdute si as vrea sa inteleg. Multumesc si scuze ca te tot intreb. Pupic
Buna Ayssa

Este foarte simplu.

Miercuri se va face totalul kilogramelor slabite de cele 7 slabute dintr-un grup, in decurs de o saptamana.

De ex: tu ai slabit 300 grame, Anason a slabit 700 gr, Tinac a slabit 500 gr, o alta slabuta s-a ingrasat 400 gr si tot asa...

Kilogramele slabite se aduna si se inmultesc cu 2 (2 puncte pentru fiecare kilogram slabit).

Kilogramele in plus se aduna si se inmultesc cu minus 2 (minus 2 puncte pentru fiecare kilogram in plus).

Din aceste doua rezulta punctajul final.
Se calculeaza si cu o zecimala. Ex: 4.6 kilograme slabite inseamna 9.2 puncte (nu se rotunjeste).
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat