Subiect: Jurnal Mirutza
View Single Post
  #505 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 20:53:40
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mirutza

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
helau Miru
ma bucur pt tine si pt bebelina,o asteptam cu mare nerabdare
felicitari,nu te;'ai ingrasat decat cateva kg ceea ce e super bravo
o sa fii o super mamica slabuta si sexy
Mersi. Sa speram ca asa va fi. Oricum am inteles ca si la maternitate mai lasi intre 8 si 11 kg la nastere...deci eu momentan o sa fiu pe minus.

E din ce in ce mai dificil cu sarcina. Se simte ca sunt in trimestrul 3 de sarcina, luna a 7a... ca au aparut insomniile (zilele trecute au fost nopti cand am dormit intre 1ora jumatate/noapte si maxim 5 ore/noapte), mai apar dureri de spate, intepaturi si ce e cel mai rau e ...partea cu respiratul...ca nu mai pot respira klumea...si de aici mari probleme si cu somnul...ca nu pot dormi decat in panta( cu 2-3-4 perne sub cap) sau mai rau ...cateodata doar in fund.

Dar ma consolez ca nu mai e mult (mai am 9 saptamani jumatate) si scap de toate astea si o sa am bebelina in brate
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]