View Single Post
  #5050 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 21:49:34
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
nu nico, nu renunt la alaptat.. vreau sa vad daca doarme mai bine noaptea.. nu vreau sa-l tin flamand..
deocamdata se pare ca doarme mai bine (doarme toata noaptea de fapt) daca papa si lapte praf..
am observat ca desi am lapte destul parca nu mai are aceeasi consistenta.. deci daca ii dau ziua.. e ca si cum ar bea ceai, bea de sete ca nu-i tine de foame deloc

deci ma musca Davidutz de tzitzi intr-o veselie... si e foarte dureros... ouch..
sper sa-i treaca cheful de muscat..

fetele am o problema!!!! al meu copil s-a gandit ca ar fi interesant sa-si suga buza de jos.. si face asa toata ziua tot i-o scot si tot asa face.. asa ca ii dau suzeta sa traga pe ea decat pe buza... ati patit asa ceva?? cum naiba sa-l dezobisnuiesc?
p.s si eu fac chestia asta.. si acuma cand is mare/ rezultatul buza de jos e stramba si mai mare intr-o parte :d
ai dreptate,nu le mai tine de foame!eventual de sete!
mai daca doarme mai bine noaptea e ok! sa o tina tot asa!
si Radu ma musca ,dar eu il ''cert'' si ii spun ca nu e voie ca pe mami o doare si el ce face? se uita asa cu coada ochiului la mine si zambeste miseleste,dar se opreste!
si noi avem o problema :isi musca buza de jos! am vazut azi semn ,sau poate o suge dar eu nu am vazut cum /ce /cand face asta !
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat