Subiect: Jurnal Mirutza
View Single Post
  #506 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 21:01:05
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Mirutza

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Mersi. Sa speram ca asa va fi. Oricum am inteles ca si la maternitate mai lasi intre 8 si 11 kg la nastere...deci eu momentan o sa fiu pe minus.

E din ce in ce mai dificil cu sarcina. Se simte ca sunt in trimestrul 3 de sarcina, luna a 7a... ca au aparut insomniile (zilele trecute au fost nopti cand am dormit intre 1ora jumatate/noapte si maxim 5 ore/noapte), mai apar dureri de spate, intepaturi si ce e cel mai rau e ...partea cu respiratul...ca nu mai pot respira klumea...si de aici mari probleme si cu somnul...ca nu pot dormi decat in panta( cu 2-3-4 perne sub cap) sau mai rau ...cateodata doar in fund.

Dar ma consolez ca nu mai e mult (mai am 9 saptamani jumatate) si scap de toate astea si o sa am bebelina in brate
oricum nu mai iei asa mult in greutate in saptamaniile astea pe care le mai ai,asa ca sigur o sa fii slabuta dupa ce nasti,am si eu o prietena care inainte sa ramana gravida era plinuta si dupa nastere(2 la numar) e super slaba) arata de milioane

eehh are si sarcina punctele ei mai grele sa zic asa,insa cred ca merita pt minunatia care va venii printre noi
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828