View Single Post
  #508 (permalink)  
Vechi 18 iul 2011, 13:11:03
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Regulament Concurs slabit sanatos (18.07-10.10) - Slabute la Toamna!

Citat:
Anterior postat de boxoutsider Vezi mesajul
Sper de asemenea ca si sfaturile mele de imbunatatire a site-ului pe partea de programare sa fie luate in considerare. Cred ca e esential sa fie generate notificari automate in astfel de situatii, care sa fie trimise direct pe mail, sa stie persoana care a fost eliminata din grup/concurs. Si nu spun asta cu rautate, ci pentru ca asa se procedeaza pe alte site-uri.
Nu stiu despre ce site-uri vorbesti, dar in Romania nu exista acest sistem de concurs, pe grupuri si cel mai important Un concurs de slabit si stil de viata sanatos.

Daca te referi la concursurile banale cu premiu X sau Y este o diferenta mare, cand esti descalificata sau stearsa din concurs de catre un Administrator ti se trimite un mail, cand se organizeaza grupurile intre membrele comunitatii nu are de ce sa ti se trimita, pentru ca este un proces firesc de organizare intre slabute, in care de n ori se pot face editari, stergeri, modificari pana la data de start a concursului. Este o forma de concurs dinamic, nu static, in care te-ai inscris si in continuare astepti rezultatul. Zilele acestea unele slabute s-au sters de cel putin 5 ori din grup ca sa isi modifice poza. Sa i se trimita de fiecare data mesaj privat ca "ai fost scoasa din concurs"?!

Tu nu ai fost eliminata din concurs, a fi eliminata inseamna sa nu mai poti participa si in cazul tau nu a fost asa, daca intrai in aceste zile te puteai alatura unui alt grup sau puteai forma grupul tau.

De ce nu te-ai abonat la acest subiect ca sa vezi ce se discuta? Ti se trimiteau mailuri.

Daca te uiti la istoric, au fost organizate pana acum 3 concursuri de acest gen si toata lumea stia ca grupurile se stabilesc de comun acord. Sau care nu stiau, au citit regulamentul.

Singurul lucru care il poti face este exact ce ai spus si tu, sa fii mai atenta pe viitor. Un alt aspect este si "prezenta", pe care membrii grupului pun accent.

Concurs Slabute inseamna lucrul in echipa, inseamna motivare in grup, sprijinul reciproc, daca nu ai posibilitatea sa intri decat o data la 3-4 zile este mai bine sa citesti discutiile slabutelor, nu este obligatoriu sa fii in concurs, pentru ca si prezenta ta, punctajul pe care il obtii au impact direct atat asupra echipei, cat si asupra punctajului final.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 18 iul 2011 at 13:14:16.
Răspuns cu citat