Subiect: Jurnal Mirutza
View Single Post
  #509 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 09:53:31
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mirutza

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
helau Miru
ce fain,ce bebe mare ai,no sa ameteasca) sigur o sa mai innoate ea prin burtica,se mai intoarce,mai face o scamatorie)
ma bucur ca sunteti fericiti,vad ca nu te'ai ingrasat prea tare,si ce repede a trecut timpu,in 2 luni o s'o cunoastem pe mica printesa va pup
Am inteles ca de la 32 de saptamani, nu se mai intorc, raman asa cu capul in jos, in pozitia necesara pentru nastere.

Referitor, la kilogramele pe care le-am luat pana acum...chiar si doctorul meu a fost incantat si mirat ca am luat asa putine ( a zis ca sunt un caz rar si m-a felicitat). In general pana acum trebuia sa iau mult mai multe, uite am o colega de servici care e insarcinata in aceeasi saptamana de sarcina ca mine (sapt. 32) si ea pana acum a luat 13 kilograme. Si in general am vazut ca gravidutele ajung sa i-a si 15-18 sau chiar 20 de kilograme pe parcursul sarcinii...singurul avantaj e ca am inteles ca la maternitate, cand nasti, lasi acolo vreo 8-11 kg...

Mai am doar 7 saptamani si o sa nasc...adica mai e 1 luna si jumatate si gata...

Pupici si mersi de vizita.
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]