Subiect: Jurnal Mirutza
View Single Post
  #510 (permalink)  
Vechi 31 aug 2011, 14:36:07
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mirutza

Buna fetele
Am venit si noi cu vesti proapete...am fost la doctor si fetita e maricica are 3 kg.
In legatura cu cezariana, am vb cu doctorul si i-am zis ca eu as vrea pe 20 septembrie, la 39 de saptamani de sarcina......la care el a zambit si a zis ca nu crede ca fetita va mai sta atata in burtica si ca el crede ca o sa vina mai repede, undeva pe la 38 de saptamani. Deci se pare ca mai avem 1 saptamana jumatate...atata mai e concediul meu

Oricum ne-a zis la ce sa fim atenti si cand sa ne suim in masina si sa fugim la maternitate (contractii regulate si dureroase, cand se rupe apa sau apar sangerari)

Dupa ce am plecat de la doctor, am fost la maternitate unde am semnat contractul si am platit un avans. Maine dimi la 10 30 trebuie sa ma duc la un consult preanestezic si un consult cu medicul neonatolog

Ieri a venit covorasul de la fetita din camera, vineri o sa zugravim iar luni ii vine mobila...asa ca toate sunt cam pregatite...poate veni cand vrea ea

Va pup pe toate si sper sa aveti o zi faina!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]