View Single Post
  #5114 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 14:58:55
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Ce frumos te incurajeaza el pe tine.
Ce mai faci Nico?Ce mai fac baietii?
da ,foarte frumos!
fac bine ,nu mai suntem raciti ! crestem mari si frumosi!
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
neatza mamici si pitici

cum sunte-ti azi? la noi e vant, ploaie si innorat....asa ca azi afara nu. O sa fac de papa, vreau sa fac niste linte si o sa ma stradui sa fac si ceva curat prin casa.

Daca apuc o sa fac si ceva sport, pana merg dupa sabi la gradi.

azi dimi mi-am facut niste clatite americane (pan cakes) cu faina integrala de grau, tarite de ovaz si apa minerala in loc de lapte. Un deliciu cu fibre zic eu.

va pup
interesante clatite!
Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
fetita ta papa doar lapte praf? ai avut probleme cu constipatia? eu nu mai stiu ce sa ma fac...si e doar incepulul

am incercat 3 feluri de lapte pana mi-a acceptat unul...acum ii dau milumil de la milupa...si mie mi-a zis pediatra tot 2, 3 ore
eu tin laptele in incalzitor ca nu il manaca tot odata de exemlu daca sta doua ore treaza in astea 2 ore tot manaca cate un pic...noaptea il prepar dupa ce ii dau sa manace pt urmatoarea masa il pun in incalzitor si la urmatoarea masa il am pregatit, a mea cand se trezeste daca nu ii dau repede sa manace face o galagie....cand ii foame si cand o doare ceva palnge in rest nu ii aud gura..

am intrebat pediatra de constipatie...mi-a zis ca daca nu face 2, 3 zile e constipata...a mea seara pe la 10 o i-a scremutul si incepe...nu doarme pana nu face...de cateva ori a trebuit sa o ajut eu cu un sfert de supozitor cu glicerina..cum l-am pus cum a facut pe loc....supozitorul la dat afara repede si a facut....ideea e ca nu vreau sa o invat cu supozitoare...dar ce sa-i fac? nu o pot lasa nici asa

acum mi-a recomandat Nan senzitiv....nici nu ma gandesc sa il incerc....ca nu cred ca il va accepta si apoi atatea formule i-am schimbat de nu mai stie de capul ei...

ia mers foarte bine de la milumil dar eu ocosa i-am dat ceai de colici si s-a constipat apoi si-a revenit....apoi iar i-am dat sa vad daca e de la el acum nu s-a mai reglat

azi merg sa fac ecografie la sold...voi ati facut? sper sa fie bine


P.S: imi place sa va citesc...mai invat ceva de pe la voi...sunt incepatoare
eu nu am facut la nici unul dintre copii ecografie la sold!
Citat:
Anterior postat de lulus07 Vezi mesajul
Ce faceti, mamici? La noi e tare buna dimineata asta! De doua nopti dorm si eu :-) S-a linistit cred Ilinca cu dintisorii, in sfarsit!!! In plus, mai raportez inca un kg cu minus, astfel incat pot zice ca sunt foarte incantata! Poate reusesc sa fac si sport, daca se linisteste Ilinca, ptr ca pana acum am tras chiulul trei saptamani, de cand cu maselutele ei.
Florentina, daca se impaca cu Nan, de ce te chinui sa mai schimbi? Oricum, lapele asta praf e totuna, chiar daca se numeste intr-un fel sau altul. Asta e parerea mea., cel putin.
Va pup si va urez un weekend fain!
weekend minunat!!!
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
dorutza le-am papat cu ceva gem, vre-o 3 buc si 2 am papat asa goale ca tare imi plac. Am pus si scortisoara in compozitie si sunt tare aromate...yummm


fetele eu luni merg la control cu piciu meu cu agitatia lui ca sincer nu cred ca e normal . El si seara la culcare cand bea laptele da din picioare, se ridica de fund, da din maini...e in continua miscare desi ieri cred ca a dormit max 2 h, toata ziua si azi-noapte iara sa trezit des .

va pup
poate asa e el!
oricum ,pt linistea ta ,du-te la medic!
pupici
Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Bună dimineaţa mamici. La noi e tare urât afara si nici vorba de iesit. Oricum Ana e in a treia zi de raceala ... Draga de ea nu a mai fost niciodată asa bolnavioara... Si ma ia si pe mine raceala . Nasol rau. Ieri am stat tot cu ea în braţe că s-a simţit tare rau si de la dinţi (trebuie sa ii iada cei doi de sus. Azi pare mai bine si sper să oale si altceva nu doar lapte că ieri....
O zi frumoasă vă doresc
multa sanatate!
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Se pare ca noi care suntem mame de baieti avem probleme cu somnul, in rest, mamele de fetite vad ca nu se plang
chiar asa! doar baietii!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
intrebare
baietii vostri se ridica singuri in fund? fara ajutor?
al meu nu se ridica singur.. dar daca ma prinde de mana sau se prinde de mine atunci se ridica..
fetele stiu ca sunt mai viteze
Radu se ridica ! il pun in patut(am patut tarc) si se ridica singur ,sta in fund ,se pune pe burta ,iar in fund! are o gramada de treaba!se ridica si in picioare ,se prinde cu mana de marginile patutului!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat