View Single Post
  #512 (permalink)  
Vechi 12 ian 2014, 11:17:10
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess

Citat:
Anterior postat de ElenaelenaIrina Vezi mesajul
Buna deadcountess! Primesti o junioara in casuta ta? In legatura cu discutia de mai sus...
Am o cunostinta care are 1.60, la fel ca mine, si 53 de kg. Vizual, este mai slabuta ca mine, desi eu acum am 50 kg. O coapsa de 47cm mi se pare foarte inregula! Nu-i o coapsa de fotomodel, dar cred ca aceasta e marimea ideala pentru o femeie de rand cu o silueta perfecta si bine definita! Eu sincer nu ma mai uit la kg de mult timp, ci doar la centimetrii. Conteaza ce se vede prima data, ca doar nu am merge in lume cu numarul kg. scris pe frunte. Daca ai o alimentatie corecta si nici o problema de sanatate care rezulta din diete, de ce sa nu ai x centimetrii?

Sa aveti o seara buna, fara abateri! :*
Buna Elena cu toata placerea

Exact asa m-am gandit si eu conteaza cum arata corpul nu kg. Acuma fiecare are preferintele lui, dar parca in ziua de azi toata lumea prea repede sare sa zica ca esti prea slaba. Daca o fata este supraponderala nu vine nimeni sa-i zica ca e prea grasa ca sa nu o raneasca, dar nu se gandesc ca si daca te critica ca esti prea slaba pt gusturile lor tot critica se cheama si tot atat de tare poate sa afecteze. La urma urmelor mi se pare destul de aiurea sa se uite cineva la niste numere si sa se grabeasca sa zica ca esti prea slaba fara sa stie cum arati de fapt, fara sa te fi vazut vreodata macar in poze.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]

Ultima dată editat de deadcountess; 12 ian 2014 at 11:19:25.
Răspuns cu citat