View Single Post
  #5130 (permalink)  
Vechi 31 mar 2012, 23:27:02
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Saluti! Fetelor cat de des va gasiti bebelusii zgariati pe fata? A mea e tot mai des zgariata pe fata,desi ii taiam unghiutele tot la 2 zile cu forfecuta .Cu ce le taiati? Le piliti?
eu nu i-am prea vazut, sa sti!
le tai unghiile cu unghiera de copii!
Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
am fost ieri cu Noemi la medic...mai intai ne-a facut control si ne-a spus ca e bine, asa ca nu a mai fost neviue de eco...a scapat un ban in plus, pe mine ma trimise pediatra, a zis ca in ultima vreme a avut cateva cazuri cu probleme si mai bine sa fac si asta...

nu mai alaptez ca nu mai am ce...desi tot trag cu pompa in sparanta ca dade mai vine ceva...insa nimic, acum mi-a dat debridat o zis ca o ajuta, eu am inceput sa ii mai dau si cate putin ceai de musetel..vom vedea..
eu sunt mai stresata de soi...ar trebui sa merg la scoala dar daca pe fetita o doare ceva nu pot sa o las cu altcineva sa merg....oricum numai in mama am prins incredere deocamdata luni vine socrela din germania sper sa nu zica :stau eu cu fata mergi fa-ti treaba: mi rusine sa ii spun ca mi frica sa o las cu cineva.....probabil sunt ciudata
daca mai creste poate va fi altfel

a mea nu vomita deloc....eu nu am auzit copii sa nu voomite pana acum....sper ca e ok
este foarte ok sa nu vomite!
de ce ai vrea sa vomite???
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


e ok sa nu vomite!!!
eu nici acuma la aproape 8 luni nu pot sa-l las cu altcineva in afara de taica-sau pt ca nu sta..
si daca-l las maxim juma de ora o ora dupa aia plange si ma cauta de numa..
lasa-o pe fetita cu toata lumea daca sta, sa se obisnuiasca, daca zici ca ai drumuri de facut...
nu o sa -ti convina niciodata cum o sa faca mama sau soacra dar asta e...
Radu inca nu are treaba cu cine sta! l-am lasat si cu sora mea si cu mama si cu o vecina!dar la noi in casa ,nu stiu in alta parte cum ar fi!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Buna dragelor!!
Raisa a fost iar racita si nu prea am intrat pe forum. acum sa zic sa i-a trecut desi ii dau nurofen dimineata si seara!
In dimi asta a facut niste bube pe tample, si gat acum cred ca o sa ii apara si pe burtica, nu stiu ce poate fi ... daca o iau iar cu doctorii mor ...
Speram sa iesim din casa azi a aer, momentan doarme, dupa trezire dam o tura pe afara.
Va pup, sa aveti un week-end frumos!!
sanatate micutei!
si la ai mei le iasa bubite de la nurofen!noi folosim panadol!
duminica minunata!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
fetelor am 2 vesti una bunicica si una foarte proasta...
aia bunicica e ca mi-au venit "musafirii" si m-am linistit..ca era cat pe ce sa cumpar si un test de sarcina
aia foarte proasta e ca soacramea s-a certat cu cei pe care o sa ii cununam...si se pare ca el are probleme la cap...cand a fost mic a avut un accident de masina si are ceva urmari si relatia lor e doar asa de fatada...cred ca ea e obligata sa se casatoreasca cu el...am mai luat si biletele alea in spania...in concluzie cred ca nu o sa ii mai cununam..pt ca soacramea platea ca noi sa fim nasi..si noi am acceptat sa ii cununam pt socramiu(el si cu mama miresei verisori)

azi am fost la calin events cu ei...momentan nu le-am spus nimic sper sa ii treaca supararea soacramii...dar ea spune ca nu o sa ii mai primeasca in casa ei...si nu o sa cheltuiasca banii pt a cununa un *****...(el a dat-o jos din masina pe soacramea, ea a incercat sa o convinga pe soacramea sa se urce in masina si sa vina la buc...si el a tipat la ea si i-a spus sa se urce imediat in masina si a jignit-o pe soacramea)
offf Doamne ! numai probleme ai!
imi pare tare rau!
bine macar ca ti-au venit ''musafirii''!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat