View Single Post
  #5181 (permalink)  
Vechi 06 iun 2012, 07:22:20
silviadm's Avatar
silviadm silviadm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Diana Constantin Vezi mesajul
Nu sunt chiar la inceput de drum..am slabit deja 9 kg ku dieta disociata dar ma saturasem de ea si o perioada am renuntat.Tocmai daia sunt eu stresata asa ca nu mai slabesc.. mi.e frica sa nu raman la greutatea asta.. eu vreau sa ajung la 50 dar de der timp am ramas aici.Parca mi.ati mai facut putin curaj si nu ma las. tin in continuare. ma gandeam sa incep o dieta si mai stricta dar tin la sanatatea mea.
Cat am tinut Rina mi.am facut un obicei prost-> sa ma cantaresc zilnic. si asta cred ka imi dauneaza.. dar a venit prietenul meu cu salvarea :-)) mi-a urcat cantarul pe cel mai inalt dulap din casa :-)) tocmai ca sa nu.l mai vad
Diana va fii o lupta continua ...avem corpuri predispuse la ingrasare si nu fii panicata speriata sau nu te plictisi o spun din suflet mai bn slabesti incet si bn ...credema eu si mai sunt fete care ne'am intalnit cu succesul ...ajunse la kg dorite .faza de me ntinere dar din pacate am intalnit insa esecul ......acum am luni bune de cand ma chinui s dau jos ,asta ca nu am luptat indeaujuns la mentinere...si vad ca ma ingrasnah hai de 2 zile vad kg in plus poate or fii retineri...dar stiu ca anul trecut pe vremea asta scadeam vertiginos...mai sunt fete in situatia asta...eu sperntza nu mi'am pierduto si stiu ca se poate...am invatzat ca sportul e sanatos si tre s ne facem timp o alta ora din zii cum ne facem timp pt dush sau nush alceva in avantajul nostrusi normal o alimentazie moderata sanatoasa
cantarul mai bn sta deoparteo zii frumoasa vb cand ma intorc de la munca
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de silviadm; 06 iun 2012 at 07:24:45.