View Single Post
  #520 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 07:35:13
Alexandra Andreea's Avatar
Alexandra Andreea Alexandra Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de roxy04 Vezi mesajul

multumesc sunt tare frumoase
pai sincer nu stiu sunt super obosita m-am dus la somn abia pe la 2 dimineata si la 7 m-am trezit la scoala obositor am mancat numai fructe si legume astazi dar ma simt satula..,nu e bine stiu dar de la oboseala nu am putut manca decat atat sa zicem ca aceasta este saptamana de acomodare cu dieta
NEatza!

Roxi , sa stii ca pentru rezultate optime la slabire, trebuie sa fim odihnite....asta inseamna MINIM 6 ore de somn pe noapte! Vezi ca iti dereglezi corpul si nu este bine...pune-te la somn pe la 11, si vei vedea ce bine te simti!

Si , sincer, mi se pare o prostie o dieta care nu te lasa sa mananci fructe! Sper ca nu te descurajez, dar fructele au fibre si muuulte vitamine care sunt esentiale corpului nostru! Eu zic sa te mai gandesti odata in ceea ce vrei sa faci, ca nu strica!

O zi usoara la scoala, si spor la inspectie...sa iasa totul bine!

Cu drag,
Ale'
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]