View Single Post
  #524 (permalink)  
Vechi 09 sep 2009, 11:24:26
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"

Citat:
Anterior postat de dienusha Vezi mesajul
Nu te invidiez deloc ca tre` sa umbli pe la ghisee, e ingrozitor. toate functionarele se comporta in general de parca ti-ar face un serviciu, o favoare daca vorbesc cu tine. Eu cand merg in tara trebuie sa ii reinnoiesc la tata dosarul de pensie, asta inseamna mers la doctori (pe care ii urasc pentru ca sunt aroganti si fara spaga nici nu te baga in seama), la compisia de expertiza pentru persoanele cu invaliditate, la casa de asigurari (naspa...cozi interminabile, fetze acre etc.), si in muuulte alte locuri. Asa ca, ma gandesc ca nu o sa ai o zi usoara, dar iti doresc sa iti pastrezi cat poti de mult calmul
O sa am nevoie sper sa rezist ..eu nu suport astfel de tratamente si sar in sussunt mai nebuna cand vad ca sunt nedreptatitaeu am un cont la brd si ma rup la comisioane si am decis sa-l inchid ..mi-au luat 20 lei la 500 lei ..cand la o alta banca nu mi-ar lua nimic ..plus ca voi putea cu noul card sa-mi platesc totul pe net
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]