View Single Post
  #5252 (permalink)  
Vechi 15 dec 2012, 12:07:19
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule reteta la fursecuri
500 gr untura,500 gr.zahar,5 oua,faina cat cuprinde,zahar vanilat,1 plic praf de copt stins cu zeama de lamaie,coaja de la o lamaie sau portocala...
se freaca zaharul cu ouale pana se topeste zaharul se pune si zaharul vanilat,apoi untura,coaja de lamaie,praful de copt,se amesteca fff.bine,faina se pune cat cuprinde aluatul,se mai framanta 20 de minute si se da la rece cateva ore bune...la mine a intrat 1 kg si 150 grame faina...imediat merg sa le coc...sunt foarte bune peste cateva zile...
Multumesc scumpa mea ,ma gandeam eu ca este cu untura ,astea ies cele mai bune ,dar din pacate nu am untura si nici nu pot face pentru el asa .Dar o salvez si o fac alta data cu toate ca untura este mai sanatoasa decat margarina cu care fac eu pentru post ! Sa ai spor Angi meu drag si scump !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule trasmitei ingerasului chelios...mai incet cu dulciurile,pt.ficat dulciurile e moarte sigura...nu sunt bune nici la un ficat sanatos decum la el...
Nu intelege Angi deloc ,de o saptamana cere numai dulce ,asta incerc sa-i zic si eu ca mai rau face daca nu papa grasimi animale si mananca dulciuri astea sunt mai periculoase si tot in grasimi se transforma ,acum rade ca il certi i-am dat sa citeasca ce ai scris si a zis ca se duce si cumpara daca nu-i fac !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Fulguta:
Kamyy (15 dec 2012)