View Single Post
  #526 (permalink)  
Vechi 12 mai 2011, 11:51:54
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal mikaelaflo

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Acum eu vin si va intreb pe toate: Credeti ca veti reusi sa mancati si sa traiti sanatos pt tot restul vietii?? daca ma uit cu atentie in meniurile noastre la un moment dat, macar intr-una din zile intalnim sunca, branza topita, indulcitori...Astea toate-s sanatoase?!
Oricum e mult de filosofat...cred ca o sa se supere Miha pt ca am dezbatut fara ea in jurnal
Eu zic asa..hai sa slabim...si mai vedem noi dupa aia cat de mult si de sanatos o sa mancam in mentinere..
Sanatos suta la suta nu se poate trai!Asta e clar!alimenetele nu sunt ok si nici nu ne putem permite toti sa mancam bio ca la carte.Dar e important ca din cate exemple nesanatoase exista sa alegem raul mai putin rau(sunca pui in loc de parizer,muschi de porc in loc de salam,etcsi branza topita in locul maionezei cumparate).Si sa stii ca e mult mai sanatos sa folosesti 2 pastile de indulcitor pe zi decat sa mananci eugenii si alte lucruri rafinate.
Eu una sunt foarte multumita de cum mananc si cum ma simt:Nu mor de foame niciodata,am energie sa fac sport si tot in casa,nu am pofta de dulciuri rafinate,am mesele cat de cat la ore regulate,beau mai mult de 2 litrii de apa,din an in Paste mai beau cate un suc light ca sa nu ma plictisesc,stiu sa imi satisfac poftele cu variantele mai sanatoase si asa mai departe.
Eu pot sa filozofez pana te saturi!pentru ca atunci cand am un punct de vedere nimeni nu mi-l poate schimba si il sustin pana in panzele albe!
__________________
Jurnalul meu Nr 5

Ultima dată editat de AnDrAdAxl; 12 mai 2011 at 12:01:05.