Subiect: Jurnal RoxanaM
View Single Post
  #527 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 11:01:34
grasuta1961's Avatar
grasuta1961 grasuta1961 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Oltenita, Romania
Vârsta: 62
Date: 165cm, 82kg
Mesaje: 3.222
Aprecieri acordate: 797
Am fost apreciat(a) de 1.294 ori in 735 mesaje
Implicit Re: Jurnal RoxanaM

Citat:
Anterior postat de RoxanaM Vezi mesajul
Gata si ziua de azi cu plimbari,mancare,sport,curatenie si tot tacamul treburilor casnice de zi cu zi.
Meniul de azi:
-mic dejun-3 gogosele-asta ca sa scap de dusman si sa nu-l mai vad
-pranz-mancarica de legume si 2 carnati proaspeti gatiti inabusit in sosul de la mancare-deci fierti
-cina-2 mandarine si o bucatica de ciocolata
-lichide-aprox 1,5l apa plata
-miscare-1 ora plimbare cu Wizzy si 1100 pasi la stepper si am verificat si timpul 22 minute
Cam asta e pe ziua de azi.Pana adorm mai beau macar 0,5l apa si cam atat.

Scumpa mea vad ca-ti place carnea f.f. mult.de ce nu incerci dieta Dukan sa vezi daca poti.Cat priveste dusmanul de gogosele trebuia sa nu le mananci.Sa stii ca eu am dusmani in casa la tot pasul,insa am invatat sa ignor.Cand auzeam pe unele fete ca iti trebuie multa ,multa ambitie nu prea credeam ,insa asa e.Iti trebuie multa motivatie sa tii o dieta.Gata Roxana incearca sa gasesti si tu una.In prima zi am mancat non stop.Insa trecand cu bine de prima zi m-am ambitionat.In prima saptamana am avut tendinta de-a manca un fruct,insa m-am abtinut.Asta nu inseamna ca nu cumpar fructe pentru fetita si sot.Am o groaza de fructe in casa.pe ei nu-i pot priva de nimic.In a II a saptamana iar am avut o tentatie de-a treisa,insa singura m-am motivat si uite ca sunt in a III a saptamana si gandul meu nu mai e la alimente interzise.Gatesc pentru ei tot ce vor ,eu imi gatesc separat ce am voie.Mi-am spus ca daca reusesc sa slabesc cate 4 kg pe luna sunt super fericita.iti dai seama ca in 3 luni am posibilitatea de-a slabi 12 kg????Ce super e!!!
Hai incearca si tu !!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post854369


Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti,ceea ce spui si ceea ce faci.



grasuta1961, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.