View Single Post
  #5286 (permalink)  
Vechi 04 apr 2022, 08:39:00
adinico's Avatar
adinico adinico este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Lidiuta

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Îți mulțumesc, da, nu mă mai demoralizez așa ușor. M-a impresionat mult o carte, efectiv mă motivează cu multe, nu doar cu slăbitul.
Ieri am fost la cardiolog cu tatăl meu. Pe lângă faptul că am intrat la o oră și jumătate decât avea tata programare, deși e o clinică privată, doctorul s-a focusat pe mine...pe kg mele. M-am simțit cam prost, e drept că tatăl meu e slab, dar nu eu venisem la consult. Până la urmă mi-am dat seama că doctorul are dreptate, chiar trebuie să slăbesc.
Azi, cam așa: fulgi ovăz, merișoare, lapte nuci, banană, borș legume, conservă ton; smoothie din banană cu lapte nuci, mămăligă cu brânzeturi. Mănânc chestii moi, în principal, ieri am făcut o extracție cu probleme la stomatolog, acum e spre bine, dar mai am de luat antibiotic.
Mâine e luuuuuuni, ne bucurăm!
buna dimineata Lidi! nu te necaji prea tare, remarcile sunt "acide", dar venind din partea unui medic ...cel mai probabil nu fost elegant sa le comunice intr-un ton adecvat profesionist fara sa jigneasca... dar in rest probabil ca intentia lui a fost buna; eu acum 6 ani cand ma tot plimbam la cardiologi cu fluctuatiile mele de tensiune auzeam mereu aceasta remarca ... si anul urmator am slabit 13 kg ....sa zicem ca uneori unele chestii acide pot fi motivante...

important e ca noi stim ce avem de facut si obiectivele bine determinate!
hai ca vad ca esti in progres si ai fost mai determinata ca mine

te imbratisez cu drag! sa ai o spataman buna
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Acest membru apreciaza mesajul lui adinico:
lidiuta (04 apr 2022)