Subiect: #Slabesc!
View Single Post
  #53 (permalink)  
Vechi 19 feb 2020, 10:05:13
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: #Slabesc!

Buna dimineata

Zi de post = zi de carbohidrati
Ieri ma laud cu zi conforma - devin plictisitoare, stiu - nu am depasit ora de masa, ba chiar am mancat pana in ora 14 pentru ca m-apucase foamea.
Seara mi-am facut un ceai "silueta perfecta", nu stiu daca ajuta sa obtii chiar silueta perfecta dar ajuta cand ti se face foame/pofta.
Am facut salata de icre de chia, azi mananc desi cred ca le-am pus putin cam multa ceapa. A, si am inceput cu painea de secara. Nu e mare diferenta, culoarea si gustul un pic mai acrisor parca decat cea alba. Dar nu e nimic de netrecut. Adica o sa raman la ea momentan.
Am sa caut si faina de secara in market daca-i place sotului meu sa fac si la masina.
Desi sper la sfarsitul saptamanii sa primesc o surpriza placuta de la cantar, mi-e teama ca obisnuirea organismului cu dieta va duce si la o scadere mai greoaie.
Poate si din acest motiv am stabilit sa trisez o zi pe saptamana, sa dau organismului o rupere de ritm.
Va pupacesc slabute frumoase si va doresc o zi numai buna de slabit
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui lonely:
adinico (19 feb 2020), mika_me (20 feb 2020), nikytour (19 feb 2020), Zoe (21 feb 2020)