View Single Post
  #5385 (permalink)  
Vechi 16 iun 2012, 14:37:13
Andra D's Avatar
Andra D Andra D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 feb 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 162cm, 49.1kg
Mesaje: 2.398
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Asa este Andra fara fructe, mai ales acum cand sunt atat de multe si romanesti, nu merge. Daca nu vreti sa aveti probleme cu imunitatea, doctorul meu imunolog mi-a recomandat sa mananc 2 kg din fiecare fruct de sezon, nu cele exotice sau de import.

Da, pretinde... S-au mai scris carti, de data aceasta bune, dar care din lipsa de publicitate nu au fost la fel de cunoscute, desi merita sa fie citite.

Eu oricum nu inteleg conceptul de "dieta de cateva zile" sau "dieta inainte de petrecere" si dupa petrecere ce va fi? nu cumva pui la loc dublu?! Si de ce nu ai luat masuri cu mult timp inainte de petrecere?! A te mentine la aceeasi greutate intr-adevar este o adevarata maiestrie, dar nu este imposibil. Este mai usor sa ai un stil de viata echilibrat, decat sa tii diete disperate cu cateva zile inainte de nu stiu ce eveniment de frica ca nu intri in rochie...

ps: felicitari pentru nota bravo!
sigur ca da.. dietele astea minune sunt niste prostioare.. si ideea e ca desi sunt ele de o saptamana, efectele asupra organismului nostru sunt de durata.. dar multa lume crede ca e mai usor asa.. vrem rezultate rapide... si ne pierdem !
asa ma enerveaza si pe mine cand si acum am discutii in contradictie pe tema asta cu diverse fete pe la facultate... dar eu mereu le spun: cititi si studiati si apoi mai vorbim..

multumesc mult sunt foarte fericita ca stiu sigur acum ce-mi rezerva viitorul am avut emotii pana la finalul sesiunii.. dar gata, au trecut! acum astept cu nerabdare sa merg la master
__________________
I am everything I want. Because I believe I can. It's all about believing.