Subiect: Jurnal Allanah
View Single Post
  #539 (permalink)  
Vechi 16 iul 2011, 11:45:18
allanah's Avatar
allanah allanah este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Cum reusesc unii sa distruga ceva ce tu te chinui sa construiesti in atata timp si cu atata efort in doar cateva secunde... Stiu ca nu a fost intentionat si stiu ca persoana in cauza nu si-a dat seama cat rau poate sa imi faca printr-o simpla remarca, dar... Astazi mi-a spus cineva intr-o doara: "Ha si asta ce fund mare are..."
Mie replica asta mi-a sunat catastrofal, plang de o ora si sunt in prag de depresie. Mii se pare inuman... Adica am facut atatea diete incat mi-e groaza numai cand aud de dieta, nu mai pot sa tin si sa o iau de la capat.
Abia am dobandit un echilibru de ceva vreme. Eram impacata, imi placea cum arat aproape, macam in sfarsit dupa mult timp omeneste- fara exagerari, fara foamete, fara retrictii inumane si faceam foarte, foarte mult sport.
Stiti ce inseamna pentru mine care ma trezesc uneori la 5 dimineata ca sa am timp sa fac sportul inainte de a pleca la cursuri sa -mi arunce cineva asa o replica. Ma simt teribil. S-au spulberat orice echilibre dobandite si asa atat de greu si cu atat de mult efort.
Adica sa-mi spuna si mie cineva, oricine ce D-zeu pot eu sa mai fac pentru a fi bine? dieta am tinut, am ajuns ca sa slabesc numai daca ma infometez pentru ca altfel organismul e obisnuit- si la efort, supra-efort, si la mancat sanatos. Sa ma infometez nu mai am putere si stiu ca dupa aceea cad in super-dezechilibre:mancat tone de ciocolata si tot ce nu-i "conform" la o singura masa si tot asa.2 saptamani ok, 1 zi in care pun la loc tot ce am dat jos.

In fine....
M-am saturat pana peste cap si de dieta si de sport extrem fara nici ...niciun rezultat pare-se.
__________________