View Single Post
  #539 (permalink)  
Vechi 11 ian 2012, 10:38:24
Andra D's Avatar
Andra D Andra D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 feb 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 162cm, 49.1kg
Mesaje: 2.398
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 6 mesaje
Implicit Re: nu reusesc....

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
stii acum 2 ani acelasi lucru spuneam si eu ..fetelor si tuturor si mie inclusiv nu mananc dimineata pt ca:
-daca mananc dimineata devreme simt toata ziua foame(asta pt ma mancam prea putin dimineata)
-uneori mai spuneam ca nu am timp ,inventam fel si fel de scuze.....si stii dc le inventam nu?
pentru ca ....eu consideram ca reducand o masa...si mancand mai putin ...voi slabi mai repede si voi scapa de toate problemele si ...apoi nu voi mai avea nici o grija cu greutatea si nu e deloc asa....
echilibrul in alimentatie conteaza foarte mult

la fel am facut si cu gustarile si am ajuns sa iau chiar si 2 mese pe zi ...doar pranzu si cina...
apoi fetele ma impingeau sa mananc gustarile sa-mi creasca kcal...
apoi am dat de gustul iaurtului cu musli si fructe uscate si acum mananc de 3 ori pe zi si am 1-2 gustari

stii am incercat si sa ma infometez si n-am mancat 2 -3 sapt si apoi imi venea sa-mi dau singura bataie ca am pus kg inapoi ....ma ingrasam si de la ff putina mancarea....

azi de exemplu ce ai mancat?
imi place mult ce ai scris!
si ma bucur ca ti-ai schimbat stilul de viata!

micul dejun e foarte important..echilibrul e foarte important... aud fete plinute..la faculta..se plang: vai Andra.. si azi am mancat numai un covrig pe la 2! pai tocmai asta e problema..

noi femeile repede: nu mananc si slabesc! dar nu e deloc asa.. trebuie s afim atente.. e corpul nostru, de noi singure "ne batem joc" daca nu mancam cum trebuie..

inca o data, mi-a placut mult ce ai scris
__________________
I am everything I want. Because I believe I can. It's all about believing.