View Single Post
  #5399 (permalink)  
Vechi 13 feb 2014, 10:01:40
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Draga Rozi,

Nu ma dau batuta. Momentan mai tin o vreme, sa vad ce si cum. O sa incep sa fac si un pic de miscare, si vreau sa vad cum evolueaza lucrurile.

Oanizbani, la ce te referi in proportie de 80%? Ca restul e sport obligatoriu, sau...?

Am avut o zi foarte buna ieri la munca, am rezolvat muuuulte chestii, azi sunt un pic mai relaxata. Pe deasupra, am senzatia ca e marti, cand de fapt e joi, si maine e vineri in sfarsit!

Azi e si prima zi a lui Andrei la internship. L-au placut la ambele firme la care a aplicat, i-a ales pe cei mai flexibili, pentru ca in curand o sa trebuiasca sa mearga la Bucuresti pentru ultimul examen si licenta, iar in ultima saptamana din februarie are planificat si un curs de autocad, dupa-amiezele.

Asta inseamna ca, pentru moment cel putin, sunt mai linistita. Simt ca incepe si el sa mearga intr-o directie productiva. Internship-ul e neplatit, ca, de, asta e situatia, dar atata timp cat dobandeste experienta eu zic ca e bine.

Aseara dupa munca am fost la cumparaturi si mi-am luat o bluzita draguta si o pereche de pantofi, de-abia astept sa vina primavara! Si daca o sa incap si eu in hainute mai mici, o sa fie si mai bine. Am reinceput sa port niste blugi care nu imi mai veneau, deci vestile sunt bune, dar vreau sa lucrez la brate, cred ca o sa incep sa fac niste exercitii zilnic, pentru ca m-am ingrasat foarte tare in zona asta si nu ma incap anumite bluze la maneci...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
lacra81 (13 feb 2014), niculina04 (13 feb 2014), rozica1965 (13 feb 2014), Zoe (19 feb 2014)