View Single Post
  #549 (permalink)  
Vechi 15 sep 2010, 09:03:31
Helen's Avatar
Helen Helen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 167cm, 65.8kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Citat:
Anterior postat de mikishor Vezi mesajul
[/QUCautand pe net diverse forme de miscare pe care sa le fac acasa am gasit un site al unei tipe ( pe care cand am vazut-o cum arata m-am frustrat instant) ) (Suzana) care sustine ca High Intensity Interval Training e mult mai eficient decat jogging-ul si nu dureaza decat 12 min( majoritatea antrenamentelor ).Par destul de dificile exercitiile ei , dar are si modificari pentru incepatori care nu detin forta necesara pt a face 50 de flotari .
Eu zic sa incerci intr-o seara ...sa vezi cu e...daca nu te impaci cu acest tip de antrenament nu-i bai ..m-am gandit ca poate ti-ar folosi
OTE]
Draga mea ,
spune-mi si mie site-ul exact pe care e tipa, ptr ca eu am gasit doar cu tipi.
Merci mult
in cazul in care nu am voie sa postez site-ul si de aia nu se vede ...cauta pe youtube " high intensity interval training zuzana", uita-te la un workout si sigur o sa afli si site-ul ei

Numai bine :*
Helen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1080 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]