View Single Post
  #55 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 13:06:47
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
E trist ca din niste copilarii oamenii raman cu anumite traume... Cand suntem mici copiii care spun sau fac anumite rautati nici nu constientizeaza cat rau poata sa faca... Nu trebuie a nu ai incredere in tine Vuvuzela... Gandeste-te la toate lucrurile care ti-au reusit si ai fost mandra de tine.. SUNT STI CA SUNT... Cai esti slab sau gras nimeni nu iti poate lua acele lucruri de acre tu esti mandra.. trebuie sa ai mai multa incredere in tine.... Iti spun ca eu am fost mereu o pesimista si nu credeam in mine.. Pana cand l-am cunoscut pe iubitul meu si mi-a aratat ca sunt un om cu care se mandreste si ca si eu trebuie sa fiu mandra de mine.. Si incet incet am capapat acea incredere... si sunt MANDRA DE ASTA.. Daca simtit ca kilogramele alea iti vor da mai multa putere ft bine.. pune-ti ambitie si ai sa vezi ca iti vei schimba viata asa cum iti doresti.. Fa tot ce-ti sta in putiinta sa iti capeti increderea in tine.. E ft important!!!! Daca tu ai incredere in tine si esti stapana pe tine asa te vad si ceilalti dar daca tu nu crezi in tine si te vezi intr-un anumit fel exact asa te percep si ceilalti... si este ft devarat... Ia incearca o data sa te simti tu ft bine in pielea ta sa ai atitudine si sa vezi cum ai sa observi ca si oamenii te vad asa.. Eu am incercat si asa a fost.. Mult succes

total deacord
daca tu ai increderea in tine,daca te iubesti cu bune si rele,daca te accepti dar in acelasi timp incerci sa schimbi ce nu'ti place la tine,si perceptia celorlati se va schimba,cand tu iti zambesti,cand vezi ca ai mai slabit 1kg,cand te aranjezi si iti zambesti in oglinda inainte sa pleci lumea te va privii cu altii ochii
conteaza foarte mult imaginea pe care ti'o creezi tu cu tine
de multe ori persoane ajung sa slabeasca,sa fie slabe,sa arate bine si sa fie nemultumite...dc?...pt k nu au incredere in ele,nu constientizeaza ce dainuie in ele,nu is accepta calitatile dsi defectele,nu au un spirit curat si echilibrat
si eu sunt unu din copii jigniti,care am trecut prin'vai da ce grasuta e','vai ce dolofana e'...sau ii ziceau la mama...'ce bine arati la ani tai,si ai o fetita asa grasuta',plus ca aveam multe cosuri in adolescenta si mereu m'am privit ca un copil urat,nici incredere in mine nu aveam ca nu eram un copil de 10 si am avut profesori care au avut grija sa'mi implanteze in minte ca 'nici macar desteapta nu's'...pana sa realizez ca lumea vb fara ea mi'a luat ceva timp,nici acum nu is vindecata 100%,dar in proportie de 70% tot is,chiar dk mai tra sa slabesc,inca mai am cateva cosuri,insa numa eu stiu cat am lucrat la imaginea mea,la psihicul meu sa ma schimb,au trecut ceva ani de cand tot incerc,si am reusit
totul sta in noi,deci tra sa avem incredere,sa fim pozitive si sa ne repetam mereu' sunt frumoasa,sunt deosebita si o sa fiu o slabuta....'
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat