View Single Post
  #557 (permalink)  
Vechi 16 ian 2013, 20:29:44
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Am venit aici sa raspund la intrebare scumpa.
M-am uitat pe meniurile tale din 9 luna asta pana azi, si zic ca nu papi ok daca vei sa mai slabesti (desi eu zic ca nu mai trebuie sa dai jos kilograme ci sa lucrezi la tonifiere... dar cum crezi tu)

Deci zice asa... in prima zi, avem clatite, mere-150g, cartofi cu afumatura, alune si banana-250g. NOT good. Eu zic ca prea multe fructe. Si banana afara. Ori clatite ori cartofei. Sau nici una nici alta, si mai bine.
Ziua 2, ok... desi eu as renunta la mamaliga daca e sa slabesc... si la ochi prajit...
In a 3a zi, pe 11, iar avem cartofi si banana-150g+mere-250g... eu zic un mar de 50-60g/zi, atat. Si sa scoti cu totul cartofii din alimentatia ta. Nu erai la SB scumpa?
In 12 eu sunt de parere ca prea multe seminte (70g). Mai bine migdale/fistic.
Salamul l-as scoate si pe el, si si pe cascaval. Casul de oaie/vaca da. Clementine 200g. Muuult.
14 a fost super.
In 15 nu ai avut peste 1000kcal nicicum. O omleta nu are 630kcal. Imi fac omleta aproape zilnic si cantaresc tot ce pun in ea, asa ca stiu. Cu 2 oua, branza, sunca, si si legume are cam 400. MAXIM. Si tot in ziua aia ai papat lapte si iaurt 550ml/g ...
Azi a fost ok... desi eu zic ca e mult pe zi 300g de iaurt/sana... sa fie pana in 200g/zi iaurtul/laptele.

Inafara de meniuri... eu zic sa schmbi pilates-ul si bicicleta cu ceva cu adevart greu... un Tae Bo cu Billy Blanks sau ce fac eu, cu Jill, incepe cu Shred.
In 2 saptamani s-ar vedea rezultate asa. Cu meniuri de nota 10 si sport serios.

Pup Lore, ai fost singura care m-a ajutat cand si mie mi-a fost greu si nu slabeam... nu am sa uit si daca te mai pot ajuta cu ceva, sunt aici.
Ralu, de luni am inceput Sb...lunea asta, saptaman trecuta am incercat "mancatul sanatos"...cat despre sport...stiu...doar ca eu ajung acasa dupa-amiaza dupa 8-9 ore de munca cand sunt deja obosita...sport fac in reluare asa...cat despre slabit, am aceeasi burtica ca si tine, nici mai mica nici mai mare ...trebuie sa mai dau jos putin...puuuup!!!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Rallara (16 ian 2013)