View Single Post
  #56 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 17:13:11
codynutza's Avatar
codynutza codynutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 166cm, 49.3kg
Mesaje: 1.126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul adolescentilor cu greutate:D

Citat:
Anterior postat de Blondinna Vezi mesajul
buna fetelor! am vazut k suntem apropiate ca varsta si mi-as dori sa ma ajutati cumva..... sunt disperata! Trebuie neaparat sa slabesc, dar nu am nici un pic de vointa la inceputul lui martie m-am tinut de dieta si de sport si am scapat usor de aproape 4 kg in 3 saptamani, apoi a venit Pastele si spre mirarea mea, nu am pus pe mine decat f putin, se vedea doar la cantar. (~ 1 kg) dar de cand a reinceput scoala, am tot incercat sa ma reapuc de treaba dar.... :-| nu am avut destula vointa si am tot amanat, spunandu-mi "incep de maine" si tot asa. Acum mai este putin pana la vacanta si nu accept ca iubitul meu sa ma vada iar asa....ne-am cunoscut acum 2 ani la strand si atunci aveam 55 de kg..... de atunci am mai pus pe mine 4, 5, chiar 6 kg, si odata cu mine a pus si el Acum am decis amandoi sa ne punem pe slabit, dar mie...imi vine asa greu sa incep.... iubitul meu face sala 5-6 ori pe saptamana, si acum s-a apucat de spinning. Din pacate, eu nu am mari posibilitati in orasul meu, pt k e mic si nu avem decat o sala de forta si o sala de aerobic, dar prefer sa lucrez acasa. M-am gandit sa ma apuc de alergat de 2-3 ori pe saptamana + ca am un dvd cu bellidancing fitness. Asa am slabit prima data.ajutati-ma va rog, dati-mi sfaturi despre ce dieta as putea adopta, despre ce sa mananc sa imi alung pofta de mancare pt k stau cam rau cu controlul Sper sa imi raspundeti. Succes slabutelor!

buna Blondinna! primul pas e sa realizezi ca vrei sa schimbi ceva, ceea ce tu ai si facut. am vazut ca tii o disociata...sa fii atenta ce papi dupa ce o termini ca sa nu se puna inapoi. si eu am tinut acum cateva saptamani una si trebuie sa recunosc ca am slabit 3 kg cu ea, dar e putin mai dificil dupa.
chiar daca ai terminat disociata sa nu dai fuguta in frigider si sa mananci dulciuri si carbohidrati in exces. incearca sa bagi in meniul tau incet restul alimentelor.
eu te sfatuiesc sa mananci din toate cate putin si sa nu faci exces. trebuie sa-ti cunosti corpul si sa-ti dai seama ce te ajuta si ce nu. eu, de exemplu, pot slabi cu cartofi, chiar daca fac parte din alimentele evitate la dieta.
iti doresc mult succes si daca mai ai nevoie de ajutor nu ezita sa ma contactezi.

poopici!