View Single Post
  #5612 (permalink)  
Vechi 24 oct 2012, 19:40:31
erasmine's Avatar
erasmine erasmine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2012
Locaţie: Phoenix, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 164cm, 77.4kg
Mesaje: 963
Aprecieri acordate: 154
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 123 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
am luat si eu o pulpa de curcan, acum fierbe, m-am gandit sa fac asa mancarica cu fasole verde pt maine, racituri nu stiu sa fac, pui gelatina? eu am incercat sa fac branza telemea dukaneasca cu gelatina si nu mi-a iesit

da...o fac cat de simpla se poate...am fiert pulpa cat sa ramana cam 1/3 apa in oala cu sare si delicat si apoi am luat oala de pe foc.am scos carnea si si lasat sa se raceasca ca sa o pot taia, am facut gelatina cu un pic de apa rece si am puso apoi peste zeama calduta. la urma am pus si usturoiul...am pus carnea in caserole peste care am turnat zeama strecurata. Mie imi place


nu , iubita, fara orez, doar multe legume, ciuperci si carne
am facut si eu ardei umpluti dar la 1 kg de carne am pus 3 oua si 1 lgt tarate de ovaz.putina ceapa si...cam atat. au iesit super tari dar bunuti.

mai si eu le am mai dat mancare dukaneasca...nu stiu sotul n-a comentat...ori nu s-a prins...chiar si la sarmale ca nu-s cu orez...dar si eu si inainte gateam mai light
seara faian tuturor
Pe mine ma tot intreaba...asta e dukan? si e mirat si el ca sunt destul de gustoase
__________________
Dukan 30.08.2012 - 70.5[/COLORe)
11.10 - 66.3 (-0.3kg)
Revenire 2013
08.01 - 13.01 - 68.3
13.01 - 14.01 - 66.59 kg
)
Revenire 2015- dieta personalizata
07.07 - 70.6

"Zambetul e ca stergatorul de parbriz:nu opreste ploaia dar iti permite sa iti vezi de drum"
Jeanne Wasbro