View Single Post
  #5649 (permalink)  
Vechi 22 apr 2012, 22:54:23
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


acolo este altfel cu mancarea se pare.. greu e cu ea. nici nu stii cum e mai bine
trebe sa pape atata peste, atata pui, atata vita, atata ficat, atata ou atatta nu stiu ce. pana la urma mananca numai carne fara fructe si legume si cereale ca nu apuci sa le dai pe toate..
mie mi se pare prea repede sa-i dai peste la 6 luni.. chiar daca incepi diversificarea la 4 luni. in sensul ca nu apuci sa le dai pe toate asa cate putin , treptat treptat.. (p.s eu n-am mancat peste, icre etc in viata mea si sunt bine mersi )
eu nu i-am dat niciodata. dar acuma are 8 luni si se pot introduce incet incet de toate.. si mi-ar placea sa pape tot ce eu nu pap si sa nu fie pretentios... se pare ca in afara de morcov ii place de toate..
deci pestele e urmatorul pe lista (dar cum mie mi-e frica de peste,si nu pun mana pe el, mi-e o groaza.... cred ca o rog pe mama )
eu i-am facut ieri la Rdau o mancare noua:am pus la fiert asa -1/4 ceapa alba mica,1/2 morcov,2 linguri de fasole verde (pastai),5 frunze spanac(din gradina proprie),cateva linguri bulion de casa +o pulpita mica de pui ,toate fierte apoi la blender! a mancat si cred ca i-a placut !
Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
Fetelor a sosit momentul sa ne mobilizam putin, fiecare cu ce putem, sa o ajutam pe Diana, sa si vada inplinit visul!!
Hai sa punem, mana de la mana, sa o ajutam putin sa si stranga ceva banuti ,oricat 5 lei, 10 lei!
Sa renuntam la 1 sticla de suc, la 1 pachet de tigari...

Ajuta un copil sa traiasca! - Slabuta.ro
binenteles ca vom face asta!
chiar voi merge la banca zilele urmatoare ,chiar daca am o mare criza in portofel! (tot am zis ca merg sa donez si pt slabute)
o rog pe Diana sa mai scrie o data contul(stiu ca l-a scris undeva ,dar nu gasesc pagina)!

Doamne ajuta Diana !
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat