View Single Post
  #5666 (permalink)  
Vechi 19 sep 2010, 21:21:20
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Ajutati ma si pe mine sa slabesc

Citat:
Anterior postat de patrikutza Vezi mesajul
Va rog sa ma ajutati sa mi alcatuiesc si eu o dieta pe care sa o urmez pentru a slabi! Am 29 de ani si de la 65kg am sarit la 68kg in doar 2 saptamani, nu am avut niciodata atat de multe kg in plus,poate doar atunci cand am fost gravida.de obicei oscilam intre 57-59kg dar acum parca ma ingras si de la un pahar de apa baut!am inceput sa ma ingras acum vreo 4luni, totul s a intamplat inainte de examenul de licenta si trebuie sa mentionez ca zilnic programul meu de lucru cuprinde 8 ore de stat la birou pe un scaun.ajutati ma va rog,pentru ca nu reusesc sa mai dau jos nici macar un gram.!!!!!!!!!!!
Salutare!!!Bine ai venit!!!
Ai incercat pana acum vreo dieta???
Eu am tinut dieta Rina's 90 ,cu care am slabit 12 kg!!! Acum am inceput regimul MONTIGNAC!
Tu sti ce iti place sa mananci ,eu in functie de asta am ales dieta Rina's ,unde aveam voie o data la 4 zile seara dulciuri!!Acum tin monty!(si aici e voie dulce ,doar ca trebuie sa fie conform)
Sport faci?
Sunt multe diete ,trebuie sa te hotarasti pe care vrei sa o ti!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]