View Single Post
  #57 (permalink)  
Vechi 05 dec 2009, 06:20:52
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Binge eating - Hiperfagie - Mancat compulsiv/in exces

Citat:
Anterior postat de daniela-cristina Vezi mesajul
red-rose:crede-ma ca ma lupt ..insa e grea lupta asta cu mine insumi ..e ca si cum asa avea 2 personalitati diferite ..! ca sa iti dau un exemplu astazi am avut de facut cateva prajituri pentru o prietena foarte buna si mi-am propus sa nu ma ating de nici o inghititura ..am inceput sa mesteresc eu vreo cateva ore; nici in gand nu m-am atins de creme,blaturi (foarte constincioasa)...nici macar pofta nu imi era insa la un momentdat trebuia sa gust crema sa vad daca e destul zahar..si atat mi-a fost pe ziua de azi mi-am dat startul. si desi imi repetam ca e ultiima bucatica tot mai puneam mana pe alta si desi imi ziceam eu mie ca sunt ridicola si simteam ca explodez tot mai indesam alta bucatica pe gat...si am papat muuult si bine...
Simt ca nu mai rezist,traiesc mereu cu frica ca o sa pierd controlul din nou,mereu imi repet ca de maine nu o mai fac insa stiu ca nu e asa...ce e cel mai trist e ca nu stiu de ce fac asta ..de ce mi-e greu sa recapat controlul..si de ce il pierd...
pacat ca ceilalti nu ar intelege ce e asta..asta urmeaza dupa ce makar o data ai inceput-o cu dietele si atunci te simti cea mai singura de pe pamant si e greu..noi te sustinem..lupta..eu incetul cu incetul reusesc sa doar gust din ce nu trebuie
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat