View Single Post
  #5754 (permalink)  
Vechi 22 dec 2012, 21:14:24
anes's Avatar
anes anes este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
AI ceva treaba..Faci cat poti . Important e sa fiti sanatosi si impreuna de sarbatori.
Ce nu iese la semnatura , de ce nu poti schimba?
Am turta dulce in frigider, o voi coace luni si o sa le si ornam repede, beigli e cel cu mac in cuptor, cel cu nuca deja e gata. Ordine facuta in bucatarie de spiridusii mei cei harnicuti, cu care am reusit sa fac azi aproape tot - ca nu-s inca nici acum cadourile - si nu-mi puie mintea nimic interesant. Se promite ceva tabara de ski, s-ar putea sa vb cu mosu sa vedem daca poate face ceva suplimentare de buget pt 2 tabere.

La semnatura nu-mi iese un foto cu un brad si un gif cu instalatia pe care tocmai am incercat-o ... ca luni pun un brad impodobit. Ce sa-i faci, mai au si oamenii mari chef de joaca

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

......
Nici eu nu am mai apucat sa aiu cadouri..vorba ta,ar trebui sa primeze faptul ca suntem impreuna si sanatosi,zic eu..oricum,la copilasi le dau ceva banuti sa ia mamicile lor ce au nevoie ei..jucarii le-am luat de mos Nicolae,acum voiam hainute,da mai bine sa ia mamicile,ca eu nu prea le stiu masurile..
O sa ai niste sarbatori minunate,pt ca 2 copii minunati,ei sunt globuletele si luminitele din bradul vietii tale
...........
Zilele trecute o prietana buna a mea a fost la un centru privat de oncologie, de aici din Tm. A dus niste rezultate la citit, pt o cunostinta de-a ei. A venit daramata de acolo! A spus ca ar trebui ca in mom in care suntem nemultumiti de viata pe care o avem, sa mergem intr-un asemenea loc, macar pentru 10-20 min.
multumesc, asa e! Dar inca nu i-am vazut ca niste globulete Iti doresc si tie sa ai parte de asa ceva!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anes:
incognito (24 dec 2012), VentoFreddo (22 dec 2012)