View Single Post
  #58 (permalink)  
Vechi 23 oct 2012, 17:33:04
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: gatitul in timpul dietei

pai in primul rand pt asta trb sa iti pui ambitia la punct ... ea este cheia .. trb sa fii foarte motivata in ceea ce vrei sa faci si sa le rezisti tentatiilor .. la fel patim si noi, fetele mai micute .. mama gateste, tata prefera gras .. mai face si cate`un dulce si tot asa
dar pt gatit poti pur si simplu sa prepari in 2 feluri .. de ex daca vrei sa faci friptura, incepi cu bucatele pastrate pt tine, si le faci cu doar o picatura-2 de ulei .. dupa ce le`ai terminat pe astea, mai pui ulei in tigaie si`i prepari iubitului
la supe/ciorbe nu cred ca este vreo problema .. eventual iti dai tu la o parte din cartofi si paste fainoase .. la salate prepari in 2 boluri: in al lui pui mai mult ulei .. si tot asa :p

dulciurile cumparate din comert sunt o adevarata provocare .. trebuie sa ai ambitie foarte mare .. eventual vorbeste cu el si spune`i sa nu incerce sa te ademeneasca sau sa insiste sa mananci si tu .. ci din contra sa te sustina si sa manance cand nu esti tu prin preajma
la fel poti atunci cand el mananca dulciuri din comert, sa`ti prepari tu un dulce dietetic .. gasesti o gramada de retete aici pe site :

sper ca ti`am fost de ajutor si multa bafta in lupta cu kg !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
ilemara (24 oct 2012)