View Single Post
  #58 (permalink)  
Vechi 11 oct 2011, 18:32:54
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Mananc dietetic, dar tot nu slabesc!

Citat:
Anterior postat de karenina Vezi mesajul
ieri asa ma durea stomacul, ca drept va spun, nu m-a mai interesat de dieta...am mancat si cartofi prajiti. azi am grija sa nu mananc nimic suspect ca sa ma doara...si atunci sunt ok cu dieta.
nu ma supar, certati-ma! poate invatz si eu.
nu vreau sa ma scot, dar mama mea zilnic imi lasa pe birou ceva dulce cand merge la serviciu. cateodata arunc in wc si trag apa dupa...da mi cumva, ca stiu ca o dat banii pe ele. cum sa rezist? sunt asa de pofticioasa. dar azi, orice ar fi, sunt cuminte. o sa vedeti deseara
Pai si tu daca ai ulcer mananci cartofi prajiti? Tu nu ai discutat cu medicul care ti-a pus diagnosticul ce ai voie sa mananci si ce nu?

Nu trebuie sa mananci dulciurile, dar nici sa le arunci e pacat de banii dati, da-le la atlcineva.

Citat:
Anterior postat de karenina Vezi mesajul
multumesc tare mult de sfat..dar crezi ca eu de la 8 dimineata la 8 seara rezist cu un iaurt de 150 g si 2 fructe? eu nu cred. nici nu ma pot concentra cand mi-e foame..plus ca am ulcer...nu pot manca fructe daca nu mananc imediat ceva solid, gen paine, carne etc...
Pai cine ti-a spus ca trebuie sa mananci doar un iaurt si 2 fructe? Faptul ca esti la scoala toata ziua nu e o scuza sa mananci prostii. Pune-ti un sandwich, cumpara-ti o cutiuta de branza de vaci, hai ca variante sunt cu sutele, cum ai timp sa-ti cumperi cartofi prajiti ai timp sigur si sa intri intr-un magazin sa-ti iei ceva de mancare.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat