View Single Post
  #598 (permalink)  
Vechi 14 iun 2010, 21:46:46
LoLy's Avatar
LoLy LoLy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de damo Vezi mesajul
Fetelor, in primul rind felicitari tuturor, indiferent de rezultate!!!
Eu zic ca numai faptul ca sintem aici si ca perseveram, numai pentru asta si meritam tot premiul. Nu e usor, mai ales pentru cele care sint deja la drum de atitea luni.
Pentru voi mai ales, din toata inima mea

Nu cred ca rezultatele trebuie sa fie constante, e normal sa fie stagnari, si chiar trebuie sa fie, ca metabolismul sa se adapteze. Ginditi-va ca pentru fiecare gram pierdut sint o gramada de schimbari pe care corpul tre sa le ia treptat treptat (inima pompeza mai putin, ficatul metabolizeaza mai putine grasimi, etc). E nevoie de timp. Cel mai important e ca sinteti inca pe baricade. Dar si cind o sa faceti proba bikini la mare, sa vezi atunci satisfactie.

Ca sa va spun si din metodele mele, poate va folosesc: eu am remarcat ca la mine merge foarte bine eliminatul mesei de seara. Si daca nu total, doar un mar, un ou fiert...adica mai nimic. Eu inca mai maninc dulciuri (doar dimineata), in rest maninc normal. Pe la 4-5 o gustare (un mar, de regula), si apoi...nimic. Si stiti cum rezist? Nu trec prin bucatarie. Saptamina trecuta, ca sa nu ma mai gindesc, m-am dus in camera in care calc de regula, si am calcat, si am calcat, si am calcat...pina s-a facut ora de culcare . Aaa, si daca chiar mi-e foame, beau un pahar de apa minerala (cu riscul ca te scoli noapte, stiu). Si stiti, chiar m-am obisnuit sa nu maninc seara, devine natural incet incet. Am vazut ca funtioneaza, pina acum Mr. C n-a facut nazuri prea mari
Oricum, indiferent de metoda, important e sa functioneze!
Va pup
Ai dreptate,Damo! Multumim pt flori si pt cuv frumoase!