View Single Post
  #5988 (permalink)  
Vechi 03 oct 2010, 19:39:15
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de cristinaAle Vezi mesajul
Eu de cand sunt aici am invatat sa gestionez banii...sa nu creez ¨cratere¨ in buget ca inainte.Asa ca imi cumpar haine de 2 ori pe an la inceputul sezonului rece si la inceputul sezonului cald.Si exact atunci sunt reducerile.Adica un pantalon foarte frumos de la springfield sau cortefiel l-am luat cu 7 € de la 50€ .In ceea ce priveste hainele sport toate le iau de firma la sfatul mamei care mereu mi-a spus decat sa iei 5 pantaloni si sa te tina 2 luni dai triplu pe unul bun si il ai si 2 ani.Asa se face ca am haine si de la 18 ani care par noi si fara sa arunc cu banii.Singurele mofturi mi le fac la ocazii speciale,nunti,botezuru,knd imi fac rochiile numai la comanda si am dat si 1200 € pe una...Si cum ai spus tu Lora...De multe ori mi s-a intamplat sa merg in targ sa iau ceva ptr casa...cortina..covorase si mi-am luat si ptr mine ceva..ptr ca erau frumoase..ca nu erau de calitate si am ajuns la vb mamei ptr ca dupa 3 spalari nu mai existau asta e altceva.Asa ca am ajuns ca daca vrei sa faci economie trebuie sa-ti iei numai haine de calitate.Le ai ani de zile.Bine...acum sa nu credeti ca dau 400 de euro pe un top de la armani inca nu am ajuns la statutul ala
Eh akm sa stii k nu e chiar asa....adik eu una nu ma mai agit deloc cu firme sau nefirme....ma uit mai mult la material si la cum arata...spre ex am si eu panatloni de trening nike si adidas luati de la reprezentantza firmelor....si sincer unik dif intre ei si aia de 2 lei e k nu s-au scamosat...dar s-au decolorat..oricum nu mai sunt de iesit pe strada....si cum mie nici nu imi place sa port mult acelasi lucru le prefer pe alea de 2 lei....makr dak se fac urate sau nu mai imi plac nu plang dupa banii care i-am dat pe ele....bn dak o sa imi permit vreodata sa ma imbrac de la armani atunci nu mai zic nik...pt k akolo da se vede dif...am si eu vreo 2 pluovare armani(unul primit cadou)si da pot spune k si dupa 6 ani ink arata bn....dar firmulite din astea mai accesibile omenirii nu e cine stie ce dif fata de tarabe...bn asta e parerea mea....
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......