View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 14:30:46
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum scapati de barbatii "lipitori"?

Citat:
Anterior postat de Exp Vezi mesajul

Asta subiect de dezbatut intre dame! Mai...sa incep caraghios dar adevarat cu "eu, cand eram mai tanara dar si acum..." am intalnit de f.f. multe ori acest tip de hominid. Stii ce am facut? Mi-am dezvoltat asa o arta de a-mi arata dezinteresul (cu tot ce implica- mimica, limbaj corporal, privire ucigatoare) incat individul se ducea invartindu-se :-)


p.s. nu trebuie sa simta nimic gen suavitate/ delicatete/ timiditate...etc! hominidului trebuie sa i se taie din scurt "macaroana" , foarte ferm si fara drept de apel! maestra sunt la asa ceva
Cand ma "agata" direct ii urez "drum bun" si scap repede. Insa, uneori sunt prinsa pe picior gresit.

De exemplu, cum am patit azi.
Eram la raionul peste si cautam macrou.
Prin zona apare un tip, eu am presupus ca avea in jur de 35-37 ani. La un moment dat ma intreaba daca ma pricep la peste si care este cel mai bun.
Parca stia pe cine sa intrebe, eu am inceput sa ii explic despre peste, cum fac de obicei cand se atinge subiectul alimentatie. Am mai fost intrebata si nu s-a intamplat nimic. Ma mai intreaba oamenii prin magazin. Nu stiu de ce tocmai pe mine, dar am explicat de fiecare data.

La un moment dat ma intreaba daca ma poate invita la o prajitura si aici m-am blocat "Armura" nu era pregatita de atac si pur si simplu nu eram capabila sa scot un cuvant. Eu inca tot ramasesem pe faza cu pestele. Tot ce am putut sa zic "nu mananc prajituri".

Ce ciuda mi-a fost. Pe drum, nu m-a lasat gandul ca am fost naiva, am incercat sa ii explic despre peste si nu l-am trimis din prima la plimbare.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat