View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 15 mar 2010, 04:50:02
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit re: Un nou rasarit-Sunrise

Bine ai venit printre noi

Daca imi permiti am sa vin cu cateva sfaturi ...

1. la inaltimea ta...kilogramele dorite sunt prea putine...doar nu vrei sa arati ca o matza plouata?Si eu am 1.70 si si eu am avut varsta ta..si sunt de parere ca barbatii se uita si apreciaza un corp ca fiind frumos daca are forme...nu obeza sau schiloada....acum nu zic ca nu sunt barbati carora le plac si asa femei..insa formele frumoase au fost mereu mai sexyHai macar un 57 Si daca la mentinere vei mai reusi sa slabesti ..super ptr tine ! daca nu ..si asa vei fi numita slabuta sexy

2. Esti inca in crestere! Faptul ca vrei sa slabesti acum este de apreciat si laudat dar mare grija cum! Prin infometare poate vei reusi sa dai ceva kilo jos dar te asigur eu...iti garantez... ca se vor intoarce ...ba chiar cu cateva extra

3. Incepe cu sportul usor... Stiu ca poate esti tentata la inceput sa faci muulta miscare dar risti sa sperii organsimul...mancare putina si consum mare de calorii. Incepe cca 1-2 sapt cu pilates sau start walking program sau mers de cca 1 ora pe zi in pas vioi. Dupa care poti trece la ceva cardio...gen dans rapid, zumba, tae bo, jogging etc Minim de 3 ori pe sapt a cca 30 min...ptr inceput

4. Nu uita sa bei 2 L de apa pe zi

Succes
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]