View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 22 aug 2014, 08:58:34
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ghidul slabutelor "avansate"

Citatul era doar un exemplu, mesajul meu era la modul general, exista din pacate persoane care nu au rabdare cu oamenii si le bagatelizeaza problemele. Am spus "avansate" doar ca antonim pt "incepatoare".

Raman la parerea ca nu are rost sa scriem mesaje dure, pt un om care se lupta cu niste probleme asta e ultimul lucru de care ar avea nevoie, si in principiu nici un om nu poate sa-si aroge dreptul de a mustrului pe altul (cel putin nu pe cei care nu-s pe buletinul lui )

Fiecare are dreptul sa ceara sau sa astepte ajutor de la alti useri pe forum, in schimb nimeni nu este obligat sa ajute daca nu are chef sau considera ca nu e cazul.

Problemele prin care trec oamenii nu se pot masura sau compara sau estima. Numai persoana cauza stie prin ce trece, cum se simte, cat de greu ii este. Dar, ma rog unora li se pare ca sunt in masura sa bagatelizeze. Ok, consideri ca problema cuiva este minora si nu e nevoie sa " se se puna oamenii in cap" pt problema ei pe n-shpe pagini, e simplu, poti sa nu te mai deranjezi sa-i scrii daca consideri ca nu are rost, citesti si treci mai departe.

P.S. Alinutzik, tie chiar ti se pare ok sa faci omul incuiat la minte?
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]

Ultima dată editat de deadcountess; 22 aug 2014 at 09:02:46.
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui deadcountess:
happygirldiana (22 aug 2014), marilo (11 sep 2014), Michelina (09 sep 2014)