Subiect: Jurnal onutzza93
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 feb 2011, 15:14:14
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal onutzza93

Citat:
Anterior postat de onutzza93 Vezi mesajul
meniul meu intr`o zi consta in:
mic dejun la ora 7( cam devreme zic eu dar merg la scoala si fac cam o jumate de ora pe jos:d) : o felie de paine neagra cu crema de branza/ o felie de paine cu margarina si dulceata + un crenvusti sau un iaurt casa buna cu fulgi de secara
ca si gustare la scoala mai mananc un corn cu gem si o portocala sau un mar
la la 14:30 iau pranzul: mancare gatita(orez fiert simplu cu o salata de cruditati sau alte mancaruri )
ca gustare mai mananc apoi morcov( il mananc de regula in fiecare zi)
iar la cina pe la 18:mananc un bol cu spua(ador supa)
tin sa mentionez ca beau 2 litri de apa pe zi si nu obisnuiesc sa mananc paste , mancaruri grase si nici prajeli:d
dar ... spre rusinea mea mai mananc dulciutri cum ar fi ciocolata

si eu micul dejun il iau la 7 fara 15 dar asta e
micul dejun e oki,mai rarut doar crenvusti,in rest e oki,poti papa niste sunca de pui mai slaba,legume,iaurt,lapte cu cereale la micul dejun chiar si cu musli,luate de la plafar bineinteles
un corn?..eh asta nu e prea sanatos,incerca de exp in loc de corn niste alune,nuci sau migdale,in jur de 15 bucati cam asa is mai satioase si mai sanatoase
la pranz sper ca papi si proteine,gen carne de pui la gratar,daca pestele nu'ti place,poti incerca pui sau vita(muschi) facute dietetic
iar la cina poti papa linistita supa si legume cu branzica
per total e oki meniul tau
si nu'ti fie rusine,toata lumea se mai rasfata din cand in cand cu ceva bun,daca ai prea des pofta de cioco,incerca cioco amaruie cu 75%cacao e sanatoasa
sport?ca sa te modelezi ai nevoie de sport,te'ai gandit la vreunu anume?
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828