View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 19:43:17
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit re: Cate kg ati pus in timpul sarcinii?

iar e cu dus si intors....

de ex... ajungi sa ai 50 kg ..bun...dupa o dieta mai mult sau mai putin stricta ...dar dieta, da?

ramai gravida...bravoooo

acu cum ramane cu mancarea ... ca dieta nu mai poti tine...sa mananci cat 2...in nici un caz ! e gresita conceptia si daca un doctor iti zice asa, schimba-l! NU trebuie sa papi cat 2 dar nici sa ti regim !.... ci trebuie sa papi cu 300kcal mai mult adica trebuie sa papi intre 1900 si 2500 kcal/zi

problema care se ridica e urmatoarea:

va lua in greutate normal corpul tau? sau.... daca te-ai infometat si acu ajungi sa papi 2500kcal/zi vei pune f multe kg?

eu te-as sfatui dupa ce ajungi la o anumita greutate care te multumeste cat de cat (nu neaparat cea dorita) sa incepi sa papi echilibrat... uitandu-te la calorii..parerea mea ca dieta pe calorii e cea mai buna...mai ales in cazul tau. Asa iti vei da seama de la cate kcal/zi te ingrasi sau slabesti sau stagnezi si ce produse te satura si nu te ingrasa.

cu poftele ...ce sa zic...multi spun ca e un moft...ca e psihologic ...oricum o fi...eu am simtit-o pe pielea mea... efectiv imi curgea saliva din gura ....la cat de mult pofteam la niste cirese si al meu era prins in trafic si nu mai ajungea acasa
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat