Subiect: Jurnal ella2810
View Single Post
  #60 (permalink)  
Vechi 01 sep 2012, 09:53:31
ella2810's Avatar
ella2810 ella2810 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Targu Jiu, Romania
Vârsta: 29
Date: 168cm, 64.2kg
Mesaje: 232
Aprecieri acordate: 22
Am fost apreciat(a) de 37 ori in 29 mesaje
Implicit Re: Jurnal ella2810

Buna dimineataaaa!!!
Nu v-am uitat...doar ca nu am mai scris in jurnalul meu din cauza rusinii m-am mentinut un timp apoi am mai pus un kilogram...acum am 63.5 ... Pe voi v-am citit constant...
Nu mai procedez asa...voi scrie mereu in jurnal chiar daca este de bine sau de rau...Cand este de rau sa ma certati!!!
Cu sportul am lasat-o cam moale...nu ma simt deloc bine zilele astea...sunt foarte racita...iar cu mancarea....hmmm....am facut un lucru rau....am confundat foamea cu plictiseala...si asa am inceput sa rontai cate ceva si sa mananc din plictiseala....si inca ceva...am mancat foarte multe fructe...de exemplu...pepene rosu...cam 2-3 felii mari pe zi....si struguri si paine...offf...
Inca o saptamana si incepe scoala....voi fii in clasa a 12 a....ma gandesc ca, daca incepe scoala voi avea un program mai bine stabilit al meselor si al sportului....acum, cum sunt in vacanta am mult timp liber...pe care mi-l ocup mancand...
Pana acum eram de parere sa slabesc repede...dar m-am chinuit asa cativa ani....adica din clasa a 8 a...si nu am reusit decat sa ma mentin...stiu ca e bine si asa....dar in 4 ani puteam alege un stil de viata sanatos, fara excese (cum am facut) adica manacm foarte mult intr-o zi cam pentru ultima oara (de parca muream a doua zi si trb sa ma indop cu tot ce gaseam) si a doua zi incepeam dieta...cred ca am facut asta de un milion de ori...si puteam incepe si un sport de care sa ma tin...dar nu am facut asa....
Imi propun sa incep acest plan chiar de acum...nu de maine, nu de luni, nu de la Anul Nou...Intr-un an vreau sa slabesc 10 kg pe care sa nu le mai pun inapoi...sa fac sport....si cel mai important sa mananc sanatoooos

Ce mult am mai scris
Un week-end minunant si tieee
:*