View Single Post
  #60 (permalink)  
Vechi 27 mai 2019, 21:37:57
alina_neamt's Avatar
alina_neamt alina_neamt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 39
Dieta: alimentatie sanatoasa + sport
Date: 167cm, 74.4kg
Mesaje: 1.512
Aprecieri acordate: 2.491
Am fost apreciat(a) de 1.551 ori in 946 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2 de mămică slăbuta!

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Te înţeleg, Alina, dar altă soluţie nu-i decât răbdarea..... Va începe pe urmă lupta pentru a te menţine, cu suişuri şi coborâşuri, că doar suntem oameni. Bucură-te de copii şi de tot ce te face fericită sau măcar mulţumită în acest moment.
Ca bine zici! Dar...
Din ce în ce mai multe persoane ma felicită pentru că am slăbit și ca se vede ca fac sport, dar eu tot mai vreau... Bine, nu am ajuns la ce mi-am propus încă...
Asta e defectul meu legat de slăbire... Fac tot ce îmi sta în putință ca să slăbesc și sa fac sport... Apoi orti ca nu vad rezultatele dorite, ori sunt prea copleșită de toate cele zilnice și abandonez... funcționez pe principiul "totul sau nimic".... Însă greșesc tare... Îmi trebuie un stil de viata nu o alergatura continua după x kg, x cm.......
alina_neamt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1707 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]